Dobby's Cloud Kitchen

Dobby’s Cloud Kitchen, tek bir mutfaktan birçok restoranın menüsünü servis eden,

bulut mutfak konseptinin yüksek verimli ve en ideal uyarlamasıdır.


Birden fazla varyasyonu bulunan bu konsept içinde en verimli ve en ideal uyarlamanın Dobby’s Cloud Kitchen varyasyonunun olmasının altında yatan sebep ise son derece basit; tüm restoranların marka ve işletme hakları Dobby’s’e ait.

Peki bu basit detay neden verimliliği artırıyor?


Farklı restoranların mutfaklarında bulunan yatırım maliyetleri yüksek ekipmanların birçoğu birbirinin aynısıdır. Örneğin bir burger restoranında da fritöz bulunur, bir köfte restoranında da. Yada bir ızgara ve ya bir soğutucu, derin dondurucu hemen hemen tüm restoranların mutfaklarında bulunan ortak ekipmanlardır.

Tüm markaların işletmecisinin tek olması ise bu ekipmanlardan her bir mutfak için birer tane değil, tüm mutfaklar, yani tüm markalar için her çeşitten sadece tek bir ekipman yatırımı yapabilmeyi ve yatırım maliyetinden yüksek bir tasarruf sağlamayı mümkün kılmaktadır. 

Dolayısıyla ilk kilit özellik; paylaşımlı restoran ekipmanları.


Diğer detay ise restorancılığın en yüksek gider kalemi olan insan kaynağında saklı.

Restoran ekipmanlarını markalar arasında paylaştırdığımız gibi restoran ekip üyelerimizi, yani iş gücümüzü de paylaştırıyoruz.

Bu sayede işletme masraflarını da yüksek oranda aşağı çekmiş ve eldeki iş gücünü de yüksek verimle kullanmış oluyoruz. Her bir marka için birer kasiyer yerine, tüm markalar için tek bir kasiyer, her bir marka için birer ekip lideri yerine, tek bir ekip lideri, her fritöz istasyonuna birer istasyon görevlisi yerine tek bir kişi.

İkinci kilit özellik; paylaşımlı iş gücü.


An itibariyle bulut mutfak konseptimizle İstanbul’da 2 farklı lokasyonda bulunmaktayız.

Yakında bizi tüm ülke genelinde görmeye ve birbirinden lezzetli markalarımızın ürünlerini tatmaya hazır olun.